Publikāciju pašreiz nav
Tava atsauksme
Atsauksme iesūtīta!
* Ja atsauksme neatbilst vispārpieņemtām normām, Leļļu teātris ir tiesīgs to nepublicēt
Valērijs Petrovs

Brīnumpērlīte

Izrādes ilgums: 1:20, 2 cēlieni
Ieteicamais vecums: 4+
Pirmizrāde: 03.11.2012.
Režisors, multimediālās koncepcijas un video autors: Plamens Dipčikovs (Spānija)
Māksliniece: Ani Petrova (Spānija)
Komponists: Valdis Zilveris
Tulkojums: Vija Blūzma
Dziesmu tekstu tulkojums: Eleonora Tjarve

Par izrādi

... Mazā Lilī telefona būdiņā pie jūras klausās pasaku. Pēkšņi pazūd dzeltenās smiltis, zilās debesis, baltās kaijas, un būdiņa kopā ar Lilī nogrimst jūras dzelmē. Zemūdens dzīlēs Lilī vēlas atrast burvju pērli, kas palīdz cilvēkiem kļūt labākiem. Vai patiesi tāda eksistē? Un, ja tā, tad kur to meklēt? Kurš palīdzēs mazajai Lilī, un ko darīt tad, ja ceļā gadīsies krāpnieks? Par spīti trakajiem piedzīvojumiem, Lilī seko savam mērķim - atrast burvju pērli, jo bērna ticība labestībai ir nenogurdināma...

 
„Tas ir saviļņojošs stāsts par sirds skaidrību, gara spēku un labsirdību,” izrādes pamattēmu atklāj bulgāru izcelsmes spāņu režisors Plamens Dipčikovs, kuram šis ir jau trešais iestudējums Latvijas Leļļu teātrī. Tā pamatā - populārā bulgāru bērnu dramaturga Valērija Petrova luga „Puk”.
 
„Brīnumpērlītes” multimediālais risinājums ievilcis jaunu vaibstu Latvijas Leļļu teātra repertuārā: melnā kabineta tehnikā veidotā izrāde ar leļļu, gaismu un video projekciju palīdzību uzbur grandiozu trīsdimensiju iespaidu, un tas nozīmē, ka izrāde ir tik krāšņa skatuves pasaka, no kuras nevar ne acu novērst, liekot aizturēt elpu vai – gluži pretēji – spiegt no sajūsmas...
 
Bulgāru izcelsmes spāņu režisors Plamens Dipčikovs režisora gaitas sācis Bulgārijā, bet Latvijas Leļļu teātrī strādājis trīs reizes. 1984. gadā, savas karjeras sākumā, jaunais režisors Latvijas Valsts leļļu teātrī iestudēja Ivana Ostrikova lugu "Rume un vecais lauva", kurā savu pirmo lomu teātrī nospēlēja Jānis Kirmuška, Laila Kirmuška un citi. Savukārt 2011.g. P. Dipčikovs uz Latviju atveda mums neierasto spēles manieri – tēlu teātri izrādē „Pasaka par Rumpelrūķi”, kurā līdz ar lellēm darbojas arī aktieris, pārtopot no viena tēla citā.
 
Pie iestudējumu tapšanas, ieskaitot „Brīnumpērlīti”, Dipčikovs strādā kopā ar savu ilggadējo skatuves un dzīves partneri – scenogrāfi Ani Petrovu. Abu sadarbībā veidoti vairāk nekā 20 iestudējumi, kas izrādīti dažādos Bulgārijas teātros. Pēc ilgstoša un veiksmīga režisora darba Bulgārijā četrus gadus P. Dipčikovs dzīvoja un strādāja Minhenē, savukārt kopš 2000. gada dzīvo Spānijā, kur kopā ar A. Petrovu nodibināja leļļu teātra kompāniju "Kalina".

Atbalstītāji:
Pieteikties jaunumiem >